SM-JUNIORIT

Espoon Jäätaiturit, Valley Bay Syncho

Valley Bay Synchro, EsJt

Joukkueessa luistelevat:
Annala Iida, Eklund Vera (A), Grekelä Julia, Grönholm Ada Anniina, Hirvikoski Sanni, Hynninen Saga, Häikiö Helmi, Jäppinen Katri, Karhunen Henna, Korjus Rosa, Kuusirati Silja, Lahtinen Elli, Lehto Paula, Luhtala Saga (C), Maidell Siiri, Mero Eeva (A), Nymander Eveliina, Oksanen Vilma, Pajula Inka, Parikka Anna, Pyykönen Venni, Raatikka Ella, Salovaara Thea, Vaarama Liina

Vastuuvalmentajat: Jenni Rahko, Henriikka Latva
Valmentajat: Anna Karjalainen, Liisa Lakela, Maikki Merilehto

Lyhytohjelman teema: Haavoittunut enkeli
Vapaaohjelman teema: Mielen Syövereissä

Kotisivut: https://synchrogalleria.kuvat.fi/
Instagram: @valleybaysynchro
#espoonjaataiturit
#valleybaysychro

Espoon Taitoluisteluklubi, Reflections

Reflections, ETK

Joukkueessa luistelevat:
Ahvenainen Venla, Kuusisto Maria, Paakkari Enja, Tammilehto Oona, Ek Amanda, Laaksonen Emma, Paakkinen Elsa,Teinilä Olivia, Hankimäki Nelli, Lager Sara, Papathemelis Sofia, Tuominen Melissa, Holopainen Jenny, Lahti Kaisa, Raunio Aada, Vanhatalo Ellen, Hyvönen Aune, Leväniemi Eev, iRautee Ronja, Viinikka Eni, Jaakkola Sanni, Nikula Sara, Ruusunoksa Ida, Vuorenmaa Vilma, Kosunen Hilma

Valmentajat: Anni Kyyrä, Hanna Kunelius

Lyhytohjelman teema: Princess Jasmine
Vapaaohjelman teema: The Spirits of Glaciers

Kotisivut: https://etkespoo.sporttisaitti.com/muodostelmaluistelu/reflections/
Instagram: @reflectionsfin
#reflections

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat, Ice Steps

Ice Steps, EVT

Joukkueessa luistelevat:
Berghäll Emma, Castren Iiris, Castren Liinu, Collin Enna, Ek Sofia, Eskelinen Maria, Eurén Viivi, Jordan Eveliina, Koch Mirjami, Korpela Anni, Kotilainen Joanna, Kuismanen Sarah, Luotola Aada, Martikainen Tia, Muurimäki Viivi, Ollikainen Cecilia, Penttinen Verna, Rautavuoma Fanny, Saarinen Anna, Salonen Aino-Siiri, Suominen Pihla, Toimela Veera, Virta Rosa

Vastuuvalmentaja: Annina Saari
Valmentajat: Janniina Pärssinen, Hanna Laitinen, Rosaliina Kuparinen

Lyhytohjelman teema: Twilight Zone
Vapaaohjelman teema: 3D Elokuvissa

Kotisivut: https://evt.sporttisaitti.com/muodostelmaluistelu/joukkueet/sm-juniorit-ice-steps/
Instagram: @icesteps
Facebook: Ice Steps
#yhdessä
#isosydän
#icesteps

Helsingin Luistelijat, Musketeers

Musketeers, HL

Joukkueessa luistelevat:
Iines Miettinen, Aino Karjalainen (A), Ella Pitkälä, Lotta Mäkelä, Anna Kivimaa, Maria Prosyanaya, Lotta Hämäläinen, Elisa Väyrynen, Suvi Rättö, Edith Knif, Lotta Salmo, Kaisa Elo, Nea Mönkkönen(C), Reetta Uusitalo, Aino Kari, Jessica Oksanen, Vilma Rissanen, Salme Koskela, Heidi Karhumäki, Veera Rissanen (A), Trina Hoppi, Minttu Valtonen, Jenna Maijala, Eevi Leppänen, Maria Gauriloff, Ella Kilpeläinen, Annemarie Ervasti

Valmentajat: Anu Oksanen, Tiina Turunen

Lyhytohjelman teema: Scorpion attack
Vapaaohjelman teema: Metamorphosis

Kotisivut: https://musketeers.fi/
Instagram: @musketeersofficial
Facebook: Musketeers
#musketeers

Helsingfors Skridskoklubb, Team Mystique

Team Mystique, HSK

Joukkueessa luistelevat:
Emilia Balistreri, Neea-Maria Bäckman, Camilla Hassinen, Ellen Heikkilä, Isabel Jalkanen, Iida Kankaanranta, Anna Kivekäs, Kiia Kiviranta, Emma Lahtinen, Iitu Linna, Anna Loimaranta, Kukka-Maaria Niittuinperä, Jasmin Nyberg, Anni Penttinen, Mea Penttinen, Asta Poijärvi, Maria Roininen, Sinna Salmela, Peppina Snygg, Ingrid Stockmann, Emma Tikkanen, Aino Äijö

Vastuuvalmentaja: Mirjami Penttinen
Valmentajat: Ville Penttinen, Nina Sandsund, Heidi Nurmenkari, Saara Shephard

Lyhytohjelman teema: African Sun
Vapaaohjelma teema: Tique Tock

Kotisivut: https://hsk.fi/muodostelmaluistelu/team-mystique/
Instagram: @teammystiquehsk
Facebook: Team Mystique
#teammystique
#quefamily
#quesome
#hsksynchro

Helsingin Taitoluisteluklubi, Team Fintastic

Team Fintastic, HTK

Joukkueessa luistelevat:
Elviira Ahmavuori, Karita Auvinen, Anni Backman, Jenna Ihamäki, Lumi Hetta, Erika Kaarto, Petra Kaarto, Emma Kaskinen, Ida Kaskinen, Essi Kettunen, Kia Kojo, Joanna Kyber, Linnea Lehtinen, Katarina Lindahl, Wilma Lindström, Aava Levijärvi, Mette Nikkilä, Peppi Nyqvist, Indra Sarkola, Eevi Siiki, Fanny Soukola, Iida Soukola, Emmakaisa Tikkinen, Vega Vesa, Sanni Viita

Valmentaja: Milja Sarkkinen

Lyhytohjelman teema: Sound of Silence
Vapaaohjelman teema: Anesthesia

Kotisivut: http://teamfintastic.fi/
Instagram: @teamfintastic
Facebook: Team Fintastic
#teamfintastic
#htk_yhdessa

Kaarinan taitoluistelijat, Dream Edges

Dream Edges, KAARI

Joukkueessa luistelevat:
Derkach Valeria, Johansson Nora, Johansson Sara, Lehtonen Pauliina, Moisio Anni, Nieminen Sara, Ojala Ronja, Ojamies Miiu, Oksanen Emma, Paananen Elsa, Palkén Emilia, Rannikko Viiv, Rantamäki Emma, Suvanto Aino, Tanttari Juulia, Tuominen Janda, Töykkälä Riina, Virkki Aava, Virta Anni, Virta Elsa,Ylimaa Venla

Valmentajat: Siiri Eskelinen, Sini Lagercrantz

Lyhytohjelman teema: Addiktio
Vapaaohjelman teema: Stonehenge

Kotisivut: https://www.kaarinantaitoluistelijat.fi/joukkueet/dream-edges/
Instagram: @dreamedgesofficial
Facebook: Kaari: Dream Edges
#dreamedges
#kaarinantaitoluistelijat
#kaari

Lahden Taitoluistelijat, Team Estreija

Team Estreija, LTL

Joukkueessa luistelevat:
Diana Golovtsenko, Meta Mickos, Lotta Kela, Mimosa Sointula, Venla Kuoppala, Ida Untolahti, Veera Lindroos (A), Nonna Vallasvuo, Katariina Jaakonsaari, Milla Karppinen, Tuuli Raaska (C), Inkeri Sorri, Maria Haapalainen, Venla Kettunen, Elsa Nurminen, Maria Ivanova, Catriela Kuosmanen (A), Oona Ronkainen

Valmentajat: Jenni Metzner, Annika Aaltonen, Shannon Rakovsky

Lyhytohjelman teema: The Swindlers
Vapaaohjelman teema: The Secret Garden

Kotisivut: https://sites.google.com/site/ltlestreija/
Instagram: @teamestreija
Facebook: Team Estreija
#teamestreija

Oulun Luistinkerho, Stella Polaris

Stella Polaris, OLK

Joukkueessa luistelevat:
Oona Aalto, Taikahalla Heikkala, Essi Holma, Maria Keränen, Iiris Koivula, Sanni Korhonen, Noona Koskenkari, Saaga Koskimäki, Ilona Liimatta, Venla Liinamaa, Mariia Märsynaho, Aino Paaso, Henna Peltonen, Milja Pietilä, Amalia Raappana, Salla Raatikainen, Aino Rauhala, Hilja-Maria Silvola, Ilona Sohlo, Siiri Taskinen, Sofia Tauriainen, Saga Tyni, Hanna Viippola, Eerika Yrttiaho

Vastuuvalmentaja: Jonna Kinnunen
Valmentajat: Taija Alfthan, Saara Holmlund, Marjo Vallo

Lyhytohjelman teema: Hit me with your best shot
Vapaaohjelman teema: Legend of the Jungle

Kotisivut: http://www.oulunluistelukerho.fi/fi/stella_polaris/
Instagram: @stellapolarisfin
Facebook: Stella Polaris
Youtube: stellapolarisvlog

Tapparan Taitoluistelu, FireBlades

FireBlades, TAPTL

Joukkueessa luiselevat:
Milja-Leena Hämäläinen (C), Jerika Ijäs, Aino Järvinen, Oona Järvinen, Lina Koivumäki, Isla Koskinen, Erika Laakkonen, Veera Laakkonen, Marleena Laaksonen, Roosa Latosaari (A), Oona Lindell (A), Emma Pehkonen, Roosa Pentti, Pipsa Pinta, Viktoria Pogosova, Aino Raivio, Venla Saloranta, Milja Siren, Ella Suominen, Wilma Suuriniemi, Viivi Tuominen ja Iida Vuorisalo.

Vastuuvalmentaja: Johanna Nuotiomaa
Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Tilda Tuominen, Reetta Kiviranta

Lyhytohjelman teema: Second By Second
Vapaaohjelman teema: Dia de los Muertos - Kuolleiden karnevaali

Kotisivut: http://taitoluistelu.tappara.fi/taitoluistelu/muodostelmaluistelu/fireblades.html
Instagram: @fireblades_fin
Facebook: firebladestaptl
#tapparantaitoluistelijat
#fireblades_fin

Tikkurilan Taitoluisteluklubi, Ice Infinity

Ice Infinity, TTK

Joukkueessa luistelevat:
Ammer Rosa-Maria, Eskola Ella, Haarma Iida, Heinonen Hanna, Huurros Riina, Immonen Iiris, Isoaho Silja, Karvonen Nea, Kivilompolo Aada, Kivilompolo Saana, Kotimaa Aino, Kuivanen Aino, Lindell Julia, Mäki Julia, Nikkilä Anni, Nikkilä Eevi, Schramko Emilia, Stewen Sandra, Taivainen Tiia, Torkkeli Heta, Virolainen Riina, Välimäki Henna

Valmentajat: Katariina Luotonen, Sara Vedenoja

Lyhytohjelman teema: Angel by the Wings
Vapaaohjelman teema: Jeanne d'Arc

Kotisivut: https://www.tikkurilantaitoluisteluklubi.fi/muodostelmaluistelu/joukkueet/5445
Instagram: @iceinfinityttk
Facebook: Ice Infinity
#iceinfinityttk

VG-62 Naantali, Sun City Swing

Sun City Swing, VG-62

Joukkueessa luistelevat:
Jessica Aho, Pinja Ahonen, Ilona Englund, Isolde Forsman, Sara-Sofia Halme, Emilia Inttilä, Karolina Kaijanen, Tilda Kajula, Kiia Kallio, Kerttu Kari, Oona Muli, Isa Nummelin,Saana Oiva, Milla Painilainen, Aada Peltonen, Elina Rekola, Siiri Sunell, Julia Tuohimaa, Aino Valkeajärvi, Iida Virtanen, Lotta Virtanen

Vastuuvalmentaja: Essi Kivistö

Lyhytohjelman teema: I want to be a human
Vapaaohjelman teema: Tic tock goes the clock

Kotisivut: https://vg-62taitoluistelu.fi/muodostelmaluistelu/joukkueet/sun-city-swing-sm-juniorit/
Instagram: @suncityswing
Snapchat: @suncityswing