SM-NOVIISIT

Espoon Jäätaiturit, Valley Bay Synchronics

Valley Bay Synchronics, EsJt

Joukkueessa luistelevat:
Airola Anni, Annala Sanni, Fagerlund Linnea, Finnig Miili, Gilbert Malaika, Henriksson Natalia, Hyttinen Olivia, Hänninen Inka, Kivi Alisa, Koistinen Noora, Kulo Iida (C), Lehtolammi Lilja, Norrena Milja, Oksanen Helmi, Päiväniemi Matilda, Rantala Milena, Rautee Aliina, Saari Wilma (A), Saelan Marie, Savin Saga, Seppänen Siiri, Tainio Erika, Toivonen Emmi, Välivuori Vilma (A), Ylikulppi Vilma

Valmentajat: Jenni Rahko ja Anna Karjalainen

Vapaaohjelman teema: Hitchcockin Takaikkuna

Kotisivut: https://www.vbsnics.com/
Instagram: @vbsnics
#valleybaysynchronics

Espoon Taitoluisteluklubi, Blue Arrows

Blue Arrows, ETK

Joukkueessa luistelevat:
Aalto Juliana, Inkala Ida, Mylläri Nelli, Sirola Anja, Ekholm Vilhelmiina (C), Kenkimäki Kerttu, Mylläri Netta, Suutarinen Kerttu, Hanhinen Monica, Lampi Iiris, Näätänen Veera, Valtavaara Jenna, Hartwall Felicia, Mandelin Isabella, Raivio Anna, Viitanen Leea, Hilpinen Sanni, Murtola Kristina (C), Ranne Jade, Ångerman Jessica, Holopainen Anni

Valmentajat: Laura Seise, Sanna Tuomisalo

Vapaaohjelman teema: Save the Sea

Kotisivut: https://etkespoo.sporttisaitti.com/muodostelmaluistelu/blue_arrows/
Instagram: @bluearrowsfin
Facebook: Blue Arrows
#bluearrowsfin
#espooliikkuu

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat, Dream Steps

Dream Steps, EVT

Joukkueessa luistelevat:

Auvinen Aino, Engblom Venla, Halenius Essi, Hatula Aava, Hatula Louna, Hentilä Peppiina, Hertz Mona (A), Ijäs Rianna (A), Kaipainen Sanni, Ketola Sofia, Koimäki Tuulimaria, Koivisto Iina, Laakso Aino, Lahtinen Olivia, Landen Erica, Lukkari Frida, Marjamaa Matilda, Matikainen Aline, Matikainen Lilia (C), Meriläinen Anna, Oksanen Jasmin, Poikkimäki Pinja, Rautio Veera, Saarela Siiri, Salmenkaita Melissa, Savikko Ada, Savinko Silja

Valmentajat: Janniina Pärssinen, Annina Saari

Vapaaohjelman teema: Thunderbirds

Kotisivut: https://evt.sporttisaitti.com/muodostelmaluistelu/joukkueet/sm-noviisit-dream-steps/
Instagram: @dreamstepsevt
#dreamsteps

Helsingin Luistelijat, Starlights

Starlights, HL

Joukkueessa luistelevat:

Emma Aalto (A), Jenna Ekman, Pihla Grönroos, Sara Hankonen, Elsa Jaroma, Melina Karinen, Emma Kesäläinen, Yazmin Kirves, Minerva Koch, Jutta Kostama, Katariina Kukkonen, Nelma Laine, Erika Mikkonen (C), Sara Mustakari, Anni Näivö, Laura Näivö, Riina Oinonen (A), Jana Omeltsenko, Nelli Parkko, Eerika Partanen, Mila Pitkänen, Emilia Salomaa, Minea Soininen, Eeva Tamminen, Salma Teivaala, Heidi Vakkilainen, Wilma Venäläinen, Mira Österlund

Valmentajat: Tiina Turunen, Marika Leutola-Tarvonen

Vapaaohjelman teema: Olemmeko menettämässä jäätiköt?

Kotisivut: https://hl.fi/muodostelmaluistelu/starlights
Instagram: @starlightshl
#starlights

Helsingfors Skridskoklubb, Team Dynamique

Team Dynamique, HSK

Joukkueessa luistelevat:
Vanessa Blomqvist, Viivi Blomqvist, Hilla Frey, Frida Gummerus, Amanda Henttonen, Jessica Huhtio, Milena Hänninen, Aada Jaamala, Iida Kaarto, Jenna Karjalainen, Emilia Kostiainen, Emilia Kyhälä, Ronja Lillqvist, Greta Nurmi, Sofia Ollikainen, Maria Saukkonen, Sofia Saukkonen, Vera Saukkonen, Isla Savolainen, Elle Suominen, Sanni Suominen, Reetta Säilä, Annika Tulokas, Kira Uitti, Venla Wall, Tessa Varis, Laura Vesa, Malin Wessberg

Valmentajat: Ville Penttinen, Lilli Helpi

Vapaaohjelman teema: Dreaming in New York

Kotisivut: https://hsk.fi/muodostelmaluistelu/team-dynamique/

Instagram: teamdynamiquehsk
Facebook: Team Dynamique
#teamdynamique
#hsksynchro
#quefamily
#quesome

Helsingin Taitoluisteluklubi, Finettes

Finettes, HTK

Joukkueessa luistelevat:
Nelli Kummu, Olivia Hänninen, Erica Mylius, Stella Käsnänen,Sissi Sarjanen, Iines Ruohela, Vilma Arminen, Minni Turtiainen, Tyyne Kujala, Ada Pieninkeroinen (C), Lara Sundsberg, Iiris Jaatinen, Ida Kettunen, Anni Turunen (A), Vilma Sneck, Elsa Oksanen, Daniela Dankov, Irene Heinonen, Nea Kuosma, Lotta Karvonen, Sofia Susiluoto, Iida Hautamäki, Vera Manninen, Elina Kolehmainen, Moona Laitinen, Pinja Pitkänen

Valmentaja: Laura Spiridovitsh, Milja Sarkkinen

Vapaaohjelman teema: Näkymätön suojelija

Kotisivu: http://finettes.fi/
Instagram: @finetteshtk
#finettes

Kaarinan Taitoluistelijat, Diamond Edges

Diamond Edges, KAARI

Joukkueessa luistelevat:
Nuppu Humalisto, Mimosa Heikura, Karoliina Tanttari, Elsa Vahtola, Jasmine Leino, Linnea Annunen, Sofi Suoyrjö, Ada Sohlström. Kristiina Kunnari, Frida Laine, Lumi Peterson, Lumikukka Oksanen, Pihla Perkkiö, Elli Särkelä, Laura Piipponen, Lilian Hägg, Linda Sergelius, Amanda Riski, Heini Perkkiö, Valma Wasenius, Sara Kalske, Veera Minni, Mathilda Harilahti, Karoliina Peltonen, Kiana Miettinen, Essi Iinattiniemi

Valmentajat: Siiri Eskelinen, Ilona Mäki

Vapaaohjelman teema: Dia de los muertos

Kotisivu: https://www.kaarinantaitoluistelijat.fi/joukkueet/diamond-edges/
Instagram: @diamondedges
#diamondedges

Kuopion Luistinseura, Ice Energy

Ice Energy, KuLs

Joukkueesa luistelevat:
Ella Autere, Sofia Fichtchenko, Veera Hintikka, Kia Kauhanen, Elina Kauppinen, Henna Kinnunen, Adina Konttinen, Katariina Laukkanen, Isla-Erika Launonen, Lotta Lehto, Veera Malinen, Annika Manne, Roosa Martikainen, Veera Martikainen, Anni Meuronen, Anni Pihlajaniemi, Sonja Pihlajaniemi, Juuli Poranen, Saana Pulkkinen, Vilma Äijö

Valmentajat: Outi Jokinen

Vapaaohjelman teema: The House with a Clock in it's Walls

Kotisivut: https://www.kuls.fi/muodostelmaluistelu/valmennus/joukkueet/sm-noviisit-ice-energy/
Instagram: @iceenergy
#iceenergy

Oulun Luistelukerho, Aurora Borealis

Aurora Borealis, OLK

Joukkueessa luistelevat:

Antikka Aini, Haapola Minea, Hanhisalo Helmi (A), Heikkala Kastehelmi, Häikiö Inka (A), Härkönen Ida, Jomppanen Juudit, Kalamäki Aida (C), Koivula Siiri, Koskenkari Iisa, Laihola Anni, Murto Sara ,Myllykangas Emmi, Nuojua Matilda, Oinas Laura, Piippo Nelli, Poussu Tiia, Raunama Iitu, Roiha Inka, Sundaramoorthy Aaranie, Säkkinen Rebekka, Väisänen Peppi, Yu Isabella

Valmentajat: Jonna Kinnunen, Taija Alfthan

Vapaaohjelman teema: Guardians of the Moon

Kotisivut: http://www.oulunluistelukerho.fi/fi/aurora_borealis/
Instragram: @auroraborealisfin
Facebook: Aurora Borealis
#auroraborealis
#olk
#synchronizedskating

Tapparan Taitoluistelijat, CrystalBlades

CrystalBlades, TapTl

Joukkueessa luistelevat:
Neea Alanen, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Neea Hovikorpi (A), Venla Ihalainen, Vilma Kemppinen, Sonja Korhonen, Iida Korpikoski, Aina Koskinen, Anni-Maria Kuivanen, Emilia Leinonen, Julia Leinonen (A), Eevi Luukkonen, Heidi Mäkinen, Reea Mäntymaa, Tuuli Nuutinen, Ella Ojala, Aino Oksanen, Vilma-Liina Rantala, Milla Roppo, Pinja Sarantola, Viivi Schroderus (C), Aino Suominen, Monika Yli-Äyhö, Jenni-Anya You

Valmentajat: Johanna Nuotiomaa, Jenna Ritvasalo, Tilda Tuominen

Vapaaohjelman teema: Lohikäärme

Kotisivut: http://taitoluistelu.tappara.fi/taitoluistelu/muodostelmaluistelu/crystalblades.html
Instagram: @crystalblades
Facebook: CrystalBlades
#crystalblades 

Tikkurilan Taitoluisteluklubi, Ice Fantasy

Ice Fantasy, TTK

Joukkueessa luistelevat:
Airola Inka, Balk Helmi, Dyrmishi Miranda, Hakkarainen Oona (C), Hautala Sofia, Huuhtanen Netta, Kaartinen Jenni (C), Koskinen Julia, Kuula Minttu, Kylkilahti Linda, Lehtimäki Laura, Liivalahti Wenla, Maaninka Jenna, Maaninka Nea, Okkonen Miisa, Oksman Hilla, Räisänen Edith, Salama Ranja, Smullen Christina, Talso Emma, Turunen Iida, Varis Oona, Zaki Soma

Valmentajat: Katariina Luotonen, Sara Vedenoja

Vapaaohjelman teema: Mystic Dream

Kotisivut: https://www.tikkurilantaitoluisteluklubi.fi/muodostelmaluistelu/joukkueet/5444
Instagram: @icefantasyttk
Facebook: TTK Ice Fantasy Finland
#tikkurilantaitoluisteluklubi
#icefantasyttk

VG-62 Naantali, Sun City Synchro

Sun City Synchro, VG-62

Joukkueessa luistelevat:
Ilona Aho, Helmi Leppänen, Aada Suuronen, Mikaela Haapanen, Julia Eloluoto, Sara Suominen, Saara Nori, Salla Verhola, Senja Sirola, Nana Aaltonen, Miho Aaltonen, Liina Uusitorppa, Venla Heinonen, Vilma Ojala, Tilda Virtanen, Hilla Penttinen, Emma Harju, Iida Åkerblom, Suvi Halme, Ava Korkiamäki, Elsa Ruusumo

Valmentajat: Essi Kivistö, Marianne Laine

Vapaaohjelman teema: Ahitar

Kotisivut: https://www.vg-62.fi/taitoluistelu/joukkueet/5018
Instagram: @suncitysynchro
Snapchat: @suncitysynchro
#suncitysynchro